Uudised
Viimase juhatuse koosoleku arutlused PDF Print E-mail

13.10.2008
12.oktoobril toimunud juhatuse koosolekul võeti külaseltsi liikmeks Tiina Jegorova.
Kuulutati välja kandidaatide esitamine Pikavere küla tiitlitele Aasta Tegija 2008 ja Aasta Toetaja 2008. PALUME KÕIGIL ESITADA OMA KANDIDAADID 15.NOVEMBRIKS.
Praeguse seisuga määrasime küla jõulupeo toimumise ajaks 20.detsember.
Järgmisel juhatuse koosolekul s.o. 16.novembril kell 15.00 toimub jõulupeo korraldamise põhjalikum arutelu. Kui kellelgi on selles osas häid mõtteid ja ideid, siis andke samuti teada.

 
Juhatuse koosoleku otsus PDF Print E-mail

18.09.2008
Juhatuse koosolekul 14.septembril oli üheks peamiseks päevakorra punktiks kiiruse piirangu märkidele piirkiiruse määramine. Hääletusel oli 30 km/h ja 20 km/h. Juhatuse otsus: 4 (nelja) poolthäälega kehtastada kiirusepiiranguks Pikavere külas 30 km/h.
Vastavate liiklusmärkide taotlus edastatakse Koonga vallavalitsusele. Meil on hea meel kui te juba praegu meie külavahel sõites rakendate kehtestatud piirkiirust - 30 km/h.
Koosolekul arutati ka teisi teemasid. Need,  kes on asjast lähemalt huvitatud, pöördugu juhatuse liikmete poole. 

 
Tore retk oli PDF Print E-mail

15.09.2008
13.septembri hommikul oli päris kena sügisilm ja väike matkaseltskond kogunes Pikaveres Saari mäele. Varsti saabus ka matkajuht - bioloog ja fotograaf Peeter Vissak ning matk võis alata. Esialgu suundusime Pikavere palvemajja, sest loodusretke Ura maastikukaitsealale teoreetilise osa otsustasime läbi viia palvemajas.
Peeter Vissak tutvustas ja näitas pilte põhilistest samblikest, taimedest ja lindudest, mida maastikukaitsealal näha võib. Samuti rääkis ta omavahelistest seostest, mis on vajalikud koosluste säilimiseks. Oma loengus puudutas hr. Vissak meile nii olulist teemat nagu Koonga dolomiidikaevandused. Kaevandused on otseses seoses Ura maastikukaitsealaga, mis on Koonga valla üks suuremaid karstialasid ja kahjuks on vete liikumine karstialal põhjalikult läbi uurimata. Seega on selle piirkonna taimede ja samblike liigirohkus kaevanduste rajamisel hävimisohus. Praktikas läbiviidud katsetused koosluste teisaldamiseks mõnda teise piirkonda pole siiani õnnestunud.
Loeng kuulatud ja raamatust pildid vaadatud oli aeg praktikale minna. Nüüd liitusid matkaseltskonnaga ka nelja-jalgsed sõbrad Lotta ja Pobi. Seadsime sammud Ura maastikukaitsealale. Kuna matk sai teoks alles septembris, siis tegelikkuses olid paljud taimed juba ära õitsenud ja ka kuivanud. Kuid oh üllatus, isegi bioloogile endale, õitses veel kaunitar ubaleht. Meie avastasime enda jaoks "uue" taime - lehmakapsas. Kuigi oleme kõik kohalikud, polnud me varem seda näinud. Angervaksa teadsime enne, aga temaga sarnane ängelhein oli samuti siiani tundmatu. Näha võis veel hiliseid orhideesid. Kõike ei hakka muidugi üles lugema. Matkajad läbisid kolmetunnise teekonna jooksul, aegajalt seisatudes ja taimi uurides, peaaegu kummiku ääreni vett täis soo ja metsaalused. Metsas märkas Malle ühte näritud või kraabitud kuuske. Peeter Vissak selgitas, et kuusk, mis oli kraabitud ja vaigune, oli metssigade seljanühkimise puu. Reeglina pidavat nad niikaua nühkima, kuni puu ära sureb. Kui see puu maha võtta, valivad nad kõrvalt uue, reeglina kuuse. Tore retk oli, lisaks uutele teadmistele oli kindlasti kasulik ka värske õhk ning elevust ja väikest närvikõdi tekitas soo ületamine - kas kummikud tulevad vett täis! Päris märjaks jalad siiski kellelgi ei saanud, kuigi matkajuht avaldas arvamust, et see käib matka juurde.
Lõpetuseks tegi Peeter Vissak ettepaneku, et kunagi edaspidi võiks teha uue matka, seda siis juba mai lõpul juuni alguses kui looduses on suurim õitseaeg. Nii, et kohtumiseni!
NB! Peeter Vissak (loodusretkede giid, fotograaf, tõlkija) toimetab ajalehte "Tõru" www.elks.ee, mille septembri numbris ilmub artikkel Ura maastikukaitsealast ja sellega seonduvast.
Vaata artiklit "Stoppmärk on täies õies"  http://www.elks.ee/uploaded/File/toru3.pdf  8.lehekülg.
Pilte vaata ARHIIV Pildigalerii II

 
Pikavere KĆ¼la Seltsi sĆ¼gisretk Ura maastikukaitsealale PDF Print E-mail

08.09.2008
Loodusretk Ura maastikukaitsealale tuntud bioloogi ja loodusfotograafi Peeter Vissaku juhtimisel. Enne retke põgus tutvumine maastikukaitseala eriliste taimede ja lindudega. Retke ja loengu kestvus kokku 3 tundi.

MATKA ALGUS  LAUPÄEVAL, 13.SEPTEMBRIL  KELL 10.00,  KOGUNEMINE  PIKAVERES,  SAARI MÄEL.

Selga matkariietus ja kindlasti jalga vettpidavad jalanõud. Oodatud on kõik huvilised!

 
Kaks vƤljavalitut Koonga vallast PDF Print E-mail

21.08.2008
Firma BDA Consulting OÜ koostab Siseministeeriumi tellimusel edulugusid Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse poolt (kohaliku omaalgatuse programm) rahastatud parimatest regionaalarengu projektidest. Edulood pannakse üles Siseministeeriumi kodulehele.
Pärnu maakonnast on välja valitud kahe ühenduse - Pikavere Küla Seltsi ja Mihkli laada seltsingu projektid. Meie küla projektidest on välja valitud "Koht, kus keiser jala käib" WC rajamine, projektijuht Marjo Kapak ja "Õppeekskursioon Järvamaa külaliikumisega tutvumiseks", projektijuht Nele Tamm. Mõlemad on eelmise aasta projektid. Edulugude koostamiseks saadeti meile küsimused. Samuti paluti meil lisada huvitavaid detaile ka teiste meie projektide kohta ja kirja tuli panna, mida edasi on plaanis teha. Vastused ja fotod on meie poolt saadetud. Soovime edu sellele firmale edulugude koostamisel ning jääme ootama, millal neid lugusid Siseministeeriumi kodulehelt näha ja lugeda saab. 

 
<< Start < Prev 11 12 13 Next > End >>

Results 91 - 99 of 109
© 2020 www.pikavere.ee
J! is Free Software released under the GNU/GPL License.