Uudised
Maavarade kaevandamist puudutav kohtumine PDF Print E-mail

12.03.2009
MTÜ Nabala Keskkonnakaitse Ühing korraldab 25.märtsil kohtumise Eesti maavarade kasutamise probleemkohtade aruteluks. Nimetatud kohtumisele on kutsutud ka meie külaselts. Praegustel andmetel osaleb sellel kohtumisel Urmas Bereczki.
Kohtumisel arutatakse maavarade kasutamisega seotud küsimusi. Kutsutuil on võimalus esitada lühikokkuvõte peamistest küsimustest, mis on kerkinud esile nende kodukohas. Asutatakse katuseorganisatsioon, mille eesmärk on esindada kohalikke huvisid riigi ja Euroopa Liidu tasandil. Koostatakse avalik pöördumine Riigikogule, Vabariigi valitsusele, poliitilistele erakondadele ning pressile.

 
Kiviaiatoetusest PDF Print E-mail

06.01.2009
Kuni 21.jaanuarini on kõigil soovijatel võimalik taotleda PRIA-st kiviaiatoetust. Taotlemise tingimused on eelmise korraga muutunud. Nüüd saavad taotleda ka füüsilised isikud, enam ei ole toetus seotud keskkonnasõbraliku ega mahetootmisega. Tingimuseks on, et aed peab piirnema 80% ulatuses hooldatud põllumajandusmaaga (st. 20% ulatuses aiast võib olla ka mets, külatänav või muu säärane asi). Seekord ei saa toetust aia hooldamisele. Need aiad, mida eelmisel korral juba toetati, enam teist korda toetust ei saa. Praegu taotletavaid aedu on aega kas taastada või rajada kaks aastat. Raha väljamaks toimub aruande alusel ja seda võib taotleda kahes osas - mõlemal aastal vastavalt sellele kui palju aedu tehtud on. Kive ei või võtta varemetest, teistest aedadest, vanadest kivihunnikutest võib võtta vaid ühe kolmandiku. PRIA kontrollib tingimuste täitmist. Täpsem info PRIA kodulehel www.pria.ee, täpne aadress: http://www.pria.ee/riiklikud_toetused/kiviaia_rajamise_ja_/

 
Pikavere jƵulupidu PDF Print E-mail

06.01.2009
20.detsembril toimus meie järjekordne ja juba viies jõulupidu. Ka seekord sai see peetud Koonga kooli sööklas. Siinkohal suur tänu Koonga koolile, eelkõige Tiina Vambola`le.
Osavõtt jõulupeost oli juba traditsiooniliselt rohkearvuline, pisut üle 30 inimese. Peo korraldamisega nägi kõige rohkem vaeva Külli.
Peale toitvat praadi esines laululaps Carol Annuk, keda saatis süntesaatoril kontsertmeister, hoolealuse esinemist jälgis tema õpetaja Endla Murd. Täname ilusate laulude eest!
Jõulupeole oli kutsutud Koonga Vallavalitsuse esindaja, kelleks oli Silver Seegar. Kutsumisel oli ka kindel põhjus - Koonga Vallavalitsus oli selle aasta Pikavere Aasta Toetaja ainus nominent. Vastav mälestusese sai ka pidulikult Silverile üle antud. Teise tiitli - Aasta Tegija pälvis seekord Nele Tamm üsna napi häälteenamusega Aleksander Jegorov`i ees. 
Nagu jõulupeole kohane,  austas meid oma tulekuga ka jõuluvana, kes sel aastal oli küll üsna kidakeelne. Iga pere sai esinemise vastu kingipaki lunastada ja kohaletulnud pisematele külaelanikele oli jõuluvana kotis ka kommipakk.
Pidulikuma osa lõppedes oli meil võimalus veelkord selle aasta suursündmust "Laulge kaasa" salvestust meenutada. Produtsent Valdur Sepp saatis Küllile CD salvestusega, vaatasime seda valla projektori abiga.
Malle korraldas ka sel aastal lõbusaid mänge ja õhtu jätkudes mahtus meie programmi ka väike üllatuslik ilutulestik. Lõpetuseks vaatasime veel erinevaid pilte möödunud aastatest. Õhtu jooksul oli arutlusel ka pisut tulevikuplaane: üldsuse soovil toimub ekskursioon ka 2009.aasta suvel, seekordne sihtkoht on Läänemaa. Jutuks oli ka küla siltide ja viitade projekt. Olemasolevale kavandile ei ole täielikku toetust, sellest arenes hiljem välja mõte korraldada siltide ja viitade visandikonkurss.
Me võime olla õnnelikud, et meie ürituste korraldamisel osaleb alati rohkem kui üks-kaks inimest. Traditsioon on ka seegi, et osa inimesi juba teab, mida tema tegema peab ja nii ei olegi vaja ülesandeid jagada. Eriline tänu peo korraldamisega vaeva näinutele: Küllile, Riinale, Mallele, Saimale, Marjole, Aimile, Arturile ja Nelele.
Täname kõiki jõulupeol osalenuid!
Pilte vaata ARHIIV Pildigalerii II

 
"StoppmƤrk on tƤies Ƶies" PDF Print E-mail

09.12.2008
Kes veel ei ole lugema juhtunud ja keda huvitab, siis vaadake www.elks.ee Ajaleht Tõru. Artikkel meist Tõru nr.3 8.lehekülg ehk http://www.elks.ee/uploaded/File/toru3.pdf. Sarnasel teemal veel artikkel "Paekivi kaevandamine ja kasutamine vajab hoolt" s.o. http://www.elks.ee/uploaded/File/toru7.pdf

 
JƵulupeost ja muust PDF Print E-mail

18.11.2008
Küla  5. jõulupidu toimub 20.detsembril algusega kell 16.00 Koonga koolimaja sööklas. Osalustasu on 25.- krooni, väljaarvatud lapsed ja põhikooli õpilased. Iga pere võtab kaasa kingipaki. Kingipaki lunastamiseks jõuluvanalt on igal perel vajalik väike etteaste. Oma osalusest teatada Nele`le tel. 5665 9135 , Külli`le tel. 517 8926 või saata teade kodulehelt lingi Kontakt alt 14.detsembriks, siis toimub ka järgmine juhatuse koosolek.

Pikavere küla tiitli Aasta Toetaja 2008 saaja on otsustatud. Lahtine on praegu veel Aasta Tegija 2008, kuna on esitatud kaks kandidaati ja mõlemal on prakitilselt ühepalju hääli. PALUME ESITADA VEEL KANDIDAATE.
Tiitlite saajad kuulutame välja jõulupeol ja anname üle meened.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 82 - 90 of 105
© 2019 www.pikavere.ee
J! is Free Software released under the GNU/GPL License.