Uudised
LaupƤeval, 23.jaanuaril PDF Print E-mail
21.01.2010
ETV ekraanil kell 10.00 algavas "Sõida maale!" saates näidatakse Pikavere küla ja palvemaja.
http://etv.err.ee/arhiiv.php?id=102041
 
JƵulud Pikaveres PDF Print E-mail

28.12.2009
Tänu palvemaja perenaisele Silvile oli külarahval ja lähikondlastel jõululaupäeval põhjust seada sammud palvemaja poole. 24.detsembril toimus Pikavere palvemajas juba neljandat korda jõuluõhtu jumalateenistus. Vaatamata puuduvale katusele ja ka osaliselt puuduvale vahelaele, kogunes palvemajja üle kolmekümne inimese. Sel aastal rõõmustas meid oma ilusate lauludega Virtsu naisansambel. Tahaks loota, et see traditsioon jätkub ja kui kevadeks palvemajale uue katuse peale saab, hakkab see unikaalne maja ka rohkem kasutust leidma. Muusika kõlab selles majas hästi ja see on suurepärane koht vastavate kontserdite korraldamiseks. Pealegi on palvemajal 2010.aastal 180.aastapäev.

Küla kuues jõulupidu toimus 26.detsembril Sepa talus. Tänud Sepa talu perenaisele Nelele, kes lahkesti oma ruume pakkus. Iga pere võttis omalt poolt kaasa söögi, joogi ja kingipaki jõuluvana kingikotti. Pidulaud sai rikkalik. Enne lauda istumist tehti väike sõnavõturing ja igaüks sai võimaluse midagi öelda. Nagu juba tavaks, ei jäänud tulemata ka jõuluvana ja kingipaki lunastamiseks pidi tegema väikese etteaste. Sel aastal jagas jõuluvana igale perele omalt poolt lisaks ka raamatud. Kolmandat korda valisime aasta tegija. Pikavere küla Aasta Tegija 2009 tiitli sai Marjo Kapak, kellele anti üle vastav meene. Aasta Toetaja tiitel jäi nominentide puudusel välja andmata. Kuigi seekord oli jõulupeol osalejaid vähem kui eelmistel aastatel, oli kohaletulnutel lõbus ja tuju hea.

2009.aasta lõpetuseks kõigile kasutamiseks Hea Uue Aasta valmistamise retsept:
Võtta aasta kaksteist kuud ja puhastada need virisemisest, kadedusest, vihkamisest, kurbusest, tühisõnalisusest, teesklusest, kangekaelsusest, hirmust, egoismist, laiskusest ja ükskõiksusest.
Puhastatud kuud lõigata kolmeks võrdseks osaks. Tähelepanelikult proportsioone järgides jagada päevad samamoodi kolmeks nii, et kolmandik päevast saaks täidetud töiste tegemistega ja ülejäänud kahte  kolmandikku täidaksid rõõmus meel, huumor, lõbustused ja puhkus.
Lisada kolm kuhjaga lusikat optimismi, suure tüki usku, lusikakese kannatlikkust, mõned terad tolerantsi ja näpuotsaga viisakust ning lahkust kõigi, eriti lähedaste suhtes.
Kogu segu tuleb ääretasa üle valada armastusega. Kaunistamiseks kasutada lillede, headuse, hoolivuse ja tähelepanu õielehti.
Serveerida igapäevaselt soojade sõnadega ja südantsoojendavate naeratustega.
HEAD UUT AASTAT! 

 
"SƵida maale!" PDF Print E-mail

25.11.2009
Teisipäeval, 24.novembril külastas meie küla ja palvemaja ETV maaelu kajastava saate "Sõida maale!" võttegrupp, eesotsas toimetaja Jana Rand ja saatejuht Rain Kelk. Tunti huvi meie kiviaedade, külaseltsi ettevõtmiste ja külaelu vastu. Loomulikult oli huviobjektiks ka palvemaja. Põhiline salvestus toimuski palvemajas, kuna võttegrupp jõudis külla kella nelja paiku ja hakkas juba hämarduma. Selleks, et päevavalgusel ka meie küla filmida, tuleb võttegrupil veelkord tagasi tulla. Jana Rand avaldas arvamust, et siin Koonga mail on nii palju vaatamisväärsusi ja see kant ongi tänamatult vähe kajastamist leidnud. Külastati ka Oidremaad ja Soontagana maalinna. Saade on esialgsetel andmetel ETV ekraanil 09.jaanuaril.
Informatsiooniks: esmaspäeval alustas restaureerimistöödega tegelev Rändmeister OÜ palvemaja katuse renoveerimist.

 
Huvilistele PDF Print E-mail

23.11.2009
Veel nädalajagu saab Pärnus Uue Kunsti Muuseumis vaadata Karin Kalmani keraamikanäitust.

Image

 
Avaldame arvamust PDF Print E-mail

02.11.2009
Aasta hakkab jällegi läbi saama, kätte on jõudnud aasta pimedaim aeg. Küllap on pikkadel pimedatel õhtutel meil kõigil nüüd rohkem aega. Aega vaadata küünlaleeki ning mõelda nii iseenda tegemiste kui ka kogu küla tehtu ja edasiste plaanide üle. On ju aasta lõpp ühtlasi kokkuvõtete tegemise ja ka tulevikku vaatamise aeg.

Kahel eelneval aastal oleme valinud Pikavere küla Aasta Tegija ja Aasta Toetaja. Kas jätkame seda ka sel aastal ja kes oleksid siis need tiitlite saajad?

Teine asi, mille kohta on vaja kindlasti avaldada arvamust, on küla jõulupidu. See jõulupidu oleks meil juba kuues. Kas korraldada ka sel aastal jõulupidu ning kus ja kuidas see võiks toimuda?

Palun avaldada kõigil arvamust nii tiitlite saajate kui ka küla jõulupeo kohta. Väga teretulnud on ka ettepanekud edasiste tegemiste osas.

Meeldetuletus ka neile, kellel on selle aasta seltsi liikmemaks veel maksmata. Liikmemaks on jätkuvalt 100 krooni ja seda saab maksta MTÜ Pikavere Küla Selts SEB Pank kontole  10220046701010 või Swedbank kontole 221035855740.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 73 - 81 of 109
© 2020 www.pikavere.ee
J! is Free Software released under the GNU/GPL License.