Uudised
Valla ĂĽritused PDF Print E-mail
13.05.2010
Neil, kellel on huvi ja tahtmist, on võimalus osa võtta järgmistest üritustest:
20.mail  kell 16.00  Lõpe mänguväljaku avamine;
29.mail  Lõpe kevadlaat;
31.mail  Koonga Tervisespordipäev Koonga kooli staadionil.
 
Tegime ära! PDF Print E-mail

03.05.2010
Novembris alustas Rändmeister OÜ palvemaja katuse renoveerimist ja aprilli viimasel nädalal anti tehtud töö üle. Peale katuse tehti ka muid parendusi ja kuuldavasti jätkub palvemaja renoveerimine sügisel.
Kõik suured puud, mis palvemaja ümber kasvasid, on maha võetud. Aeg on teinud oma töö ja muutnud puud hoonele ohtlikuks. Katus vajas ju hädasti renoveerimist, nii  puude mahavõtmine kui ka edasine renoveerimine on vajalikud selleks, et see unikaalne maja säiliks ka tulevastele põlvedele. Kuid tänu iidsete puude mahavõtmisele kaotas palvemaja kahjuks ka üht-teist oma iidsusest ja tahes-tahtmata jääb esialgu tunne, et selle maja sajanditepikkust rahu on häiritud.
Meie planeerisime "Teeme ära" talgupäeva üheks tööks palvemaja ümbruse korrastamise ja tööd seal tõepoolest jätkus ning jätkub veel edaspidigi. 23 talgulisel oli vaja ära vedada oksad, jätkata puid ja need ära vedada ning loomulikult kogu ümbrus riisuda. Urmas tuli oma traktoriga, millel oli järgi palkide veoks vastav tõstuk ja sellest oli väga palju abi. Matil ja Sirjel oli auto järgi järelkäru ning ka see osutus vajalikuks - oli hea leheprahti ja väiksemaid oksi ära vedada. Mälgu pererahvas tõi oma käru veel lisakski. Saed, rehad, kühvlid, oksakäärid, võsatrimmer - kõik leidsid rakendust. Oksahunnikud ei jäänud vedelema, need sai ka ära põletatud. Siiski osa puid vajab veel vedamist. Kella kahe paiku hõikas talgujuht Nele talgulised palvemajja suppi sööma ja teed jooma. Värskes õhus mütates olidki kõhud päris tühjaks läinud. No küll oli Nele ikka hea supi keetnud! Lõpetuseks tänas palvemaja perenaine Silvi kõiki talgulisi ja kõigil oli hea meel tehtud tööst. SUUR AITÄH! Evi, Ester, Leida, Mati, Sirje, Erika, Aleksander, Tiina, Ülli, Kalev, Mehis, Mati, Urmas, Karin, Jorma ja tema sõbranna, Nele, Silvi, Kalju, Triinu, Aimi, Maia ja Marjo.
Koos veel laua ääres istudes sai jutuks võetud ka edasised plaanid: Maia avaldas arvamust, et tiik vajab hädasti puhastamist; Aleksanderi arvates tuleks võimalusel meie WC katust uuendada. Karin ja Marjo arutasid juba enne, et valla poole peaks pöörduma palvega tuua palvemaja teeotsa paar koormat kruusa - sinna on suured roopad tekkinud.
Pilte vaata Arhiiv Pildigalerii II.

 
Kas sinul on talgukoht valitud? PDF Print E-mail

22.04.2010
Pea nädalajagu päevi ongi veel jäänud üleeestilise talgupäevani 01.mail. Meie vallas saab praeguse seisuga valida nelja ametlikult registreeritud talgukoha vahel:
- Pikavere küla kiviaedade puhastamine võsast ja palvemaja ümbruse korrastamine
- Tarva koolimaja ümbruse korrastamine
- Oidrema külaplatsi korrastamine
- Mihkli kiriku ümbruse ja pastoraadi pargi korrastamine
Samuti võib valida ka hoopis kuskil kaugemal asuva talgukoha ja loomulikult võib igaüks korda teha oma majaümbruse või koha, mis tema meelest korrastamist vajab. Põhiline on see, et me kõik, kellel vähegi võimalik, läheme sel päeval välja. Ärme mõtleme - see ei puuduta mind või see ei ole minu asi või mul ei ole aega.
SEE, ET EESTIMAA OLEKS PUHAS JA KORRAS, ON MEIE KÕIGI ASI. KOHTUME TALGUTEL! 

 
Meie väike juubel PDF Print E-mail
Image
 
Olgem aktiivsed! PDF Print E-mail

01.04.2010
Alates aprillist on kõigil võimalus registreerida end 01.mail toimuvatele üleeestilistele talgutele. Talgupäeva kohta saab rohket informtsiooni kodulehel  www.teemeara.ee, samuti saab seal end talguliseks registreerida ja kuulata talgulaulu. Meie külaselts on registreerinud oma talgud - Pikavere küla kiviaedade puhastamine võsast ja palvemaja ümbruse korrastamine. Otsetee meie lehele  http://talgud.teemeara.ee/events/pikavere-kuela-kiviaedade-puhastamine-vosast-ja-palvemaja-uembruse-korrastamine 
Oleme siis aktiivsed registreeruma, õpime talgulaulu (http://www.teemeara.ee/files/05%20Pikk%20kaerajaan.mp3) sõnad pähe ja kaerajaanitame end hea tujuga talgutele.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 64 - 72 of 107
© 2019 www.pikavere.ee
J! is Free Software released under the GNU/GPL License.