Uudised
Pikavere palvemaja 180 PDF Print E-mail

29.07.2010
Laupäeval, 31.juulil tähistatakse konverentsiga Pikavere palvemaja praeguse hoone 180.aastapäeva ja vennastekoguduse 230.aastapäeva.
11.00 Avamine
11.10 Kiili laulukoor (Harjumaa)
11.30 Vennastekoguduse tulek Eestisse ja nende tööst (Toomas Maarand).
12.30 Pikavere kogudusest ja koguduse osast isiklikus elus (Silvi Lootsmann).
12.45 Vennastekogudus ja EELK vaimulikud (Tiit Salumäe).
13.15 Arutelu ja lõpetamine.

Pühapäeval, 01. augustil toimub iga-aastane palvemaja koosolek.
11.00 Jumalateenistus armulauaga.
12.30 Lõuna.
13.00 Aastapäeva koosolek.

 
KĆ¼la jaanik PDF Print E-mail

25.06.2010
Teisipäeval, 22.juuni õhtul kella kuue paiku hakkasime kogunema küla jaanitulele. Kuna oli tööpäev, siis võttis kogunemine aega. Seegi kord olid osavõtjateks enam-vähem need ühed ja samad - põhituumik, kes juba harjunud küla üritustel käima. Pikniku söögid ja joogid olid igaühel endal kaasas, ka see on meil juba tavaks saanud. Maial oli ka sampus ja küpsisetort tähistamaks seltsi 5-aastaseks saamist. Seekord ei jäänud tegemata ka mängud. Alustasime väikese ajugümnastikaga. Marjo oli koostanud küsimused meie küla, valla ja jaanipäeva kohta. Kuna silmapiiril terendab euro, siis sai veel kõlistatud oma Eesti 1-krooniseid ja need niiöelda maha mängitud. Nimelt 1-kroonine münt hakkas ringlema käest-kätte, kui öeldi stopp, siis see, kelle käes oli parajasti münt, pidi vastama küsimusele. Kes vastas õigesti, sai mündi endale, vastasel juhul läks münt uuesti ringlema. Küsimused otsas, võeti teemaks eurovanasõnad. Vahepeal süütasime jaanilõkke. Lõkke süütamise au oli lõkkemeistril Vambol. Peale seda korraldas Malle veel mõned liikumise mängud - saapa viskamise, käbide püüdmise korvi ja lohesabajahi. Asja põnevamaks tegemiseks moodustasime kaks võistkonda, kapteniteks olid Aivar ja Sass. Võitjaks tuli Aivari võistkond. Auhindu jagus mõlemale võistkonnale. Ja nii saigi jälle ajalooks üks tore ühine üritus.   

 
Valla Ć¼ritused PDF Print E-mail
13.05.2010
Neil, kellel on huvi ja tahtmist, on võimalus osa võtta järgmistest üritustest:
20.mail  kell 16.00  Lõpe mänguväljaku avamine;
29.mail  Lõpe kevadlaat;
31.mail  Koonga Tervisespordipäev Koonga kooli staadionil.
 
Tegime Ƥra! PDF Print E-mail

03.05.2010
Novembris alustas Rändmeister OÜ palvemaja katuse renoveerimist ja aprilli viimasel nädalal anti tehtud töö üle. Peale katuse tehti ka muid parendusi ja kuuldavasti jätkub palvemaja renoveerimine sügisel.
Kõik suured puud, mis palvemaja ümber kasvasid, on maha võetud. Aeg on teinud oma töö ja muutnud puud hoonele ohtlikuks. Katus vajas ju hädasti renoveerimist, nii  puude mahavõtmine kui ka edasine renoveerimine on vajalikud selleks, et see unikaalne maja säiliks ka tulevastele põlvedele. Kuid tänu iidsete puude mahavõtmisele kaotas palvemaja kahjuks ka üht-teist oma iidsusest ja tahes-tahtmata jääb esialgu tunne, et selle maja sajanditepikkust rahu on häiritud.
Meie planeerisime "Teeme ära" talgupäeva üheks tööks palvemaja ümbruse korrastamise ja tööd seal tõepoolest jätkus ning jätkub veel edaspidigi. 23 talgulisel oli vaja ära vedada oksad, jätkata puid ja need ära vedada ning loomulikult kogu ümbrus riisuda. Urmas tuli oma traktoriga, millel oli järgi palkide veoks vastav tõstuk ja sellest oli väga palju abi. Matil ja Sirjel oli auto järgi järelkäru ning ka see osutus vajalikuks - oli hea leheprahti ja väiksemaid oksi ära vedada. Mälgu pererahvas tõi oma käru veel lisakski. Saed, rehad, kühvlid, oksakäärid, võsatrimmer - kõik leidsid rakendust. Oksahunnikud ei jäänud vedelema, need sai ka ära põletatud. Siiski osa puid vajab veel vedamist. Kella kahe paiku hõikas talgujuht Nele talgulised palvemajja suppi sööma ja teed jooma. Värskes õhus mütates olidki kõhud päris tühjaks läinud. No küll oli Nele ikka hea supi keetnud! Lõpetuseks tänas palvemaja perenaine Silvi kõiki talgulisi ja kõigil oli hea meel tehtud tööst. SUUR AITÄH! Evi, Ester, Leida, Mati, Sirje, Erika, Aleksander, Tiina, Ülli, Kalev, Mehis, Mati, Urmas, Karin, Jorma ja tema sõbranna, Nele, Silvi, Kalju, Triinu, Aimi, Maia ja Marjo.
Koos veel laua ääres istudes sai jutuks võetud ka edasised plaanid: Maia avaldas arvamust, et tiik vajab hädasti puhastamist; Aleksanderi arvates tuleks võimalusel meie WC katust uuendada. Karin ja Marjo arutasid juba enne, et valla poole peaks pöörduma palvega tuua palvemaja teeotsa paar koormat kruusa - sinna on suured roopad tekkinud.
Pilte vaata Arhiiv Pildigalerii II.

 
Kas sinul on talgukoht valitud? PDF Print E-mail

22.04.2010
Pea nädalajagu päevi ongi veel jäänud üleeestilise talgupäevani 01.mail. Meie vallas saab praeguse seisuga valida nelja ametlikult registreeritud talgukoha vahel:
- Pikavere küla kiviaedade puhastamine võsast ja palvemaja ümbruse korrastamine
- Tarva koolimaja ümbruse korrastamine
- Oidrema külaplatsi korrastamine
- Mihkli kiriku ümbruse ja pastoraadi pargi korrastamine
Samuti võib valida ka hoopis kuskil kaugemal asuva talgukoha ja loomulikult võib igaüks korda teha oma majaümbruse või koha, mis tema meelest korrastamist vajab. Põhiline on see, et me kõik, kellel vähegi võimalik, läheme sel päeval välja. Ärme mõtleme - see ei puuduta mind või see ei ole minu asi või mul ei ole aega.
SEE, ET EESTIMAA OLEKS PUHAS JA KORRAS, ON MEIE KÕIGI ASI. KOHTUME TALGUTEL! 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 64 - 72 of 109
© 2020 www.pikavere.ee
J! is Free Software released under the GNU/GPL License.