Uudised
Kas sinul on talgukoht valitud? PDF Print E-mail

22.04.2010
Pea nädalajagu päevi ongi veel jäänud üleeestilise talgupäevani 01.mail. Meie vallas saab praeguse seisuga valida nelja ametlikult registreeritud talgukoha vahel:
- Pikavere küla kiviaedade puhastamine võsast ja palvemaja ümbruse korrastamine
- Tarva koolimaja ümbruse korrastamine
- Oidrema külaplatsi korrastamine
- Mihkli kiriku ümbruse ja pastoraadi pargi korrastamine
Samuti võib valida ka hoopis kuskil kaugemal asuva talgukoha ja loomulikult võib igaüks korda teha oma majaümbruse või koha, mis tema meelest korrastamist vajab. Põhiline on see, et me kõik, kellel vähegi võimalik, läheme sel päeval välja. Ärme mõtleme - see ei puuduta mind või see ei ole minu asi või mul ei ole aega.
SEE, ET EESTIMAA OLEKS PUHAS JA KORRAS, ON MEIE KÕIGI ASI. KOHTUME TALGUTEL! 

 
Meie väike juubel PDF Print E-mail
Image
 
Olgem aktiivsed! PDF Print E-mail

01.04.2010
Alates aprillist on kõigil võimalus registreerida end 01.mail toimuvatele üleeestilistele talgutele. Talgupäeva kohta saab rohket informtsiooni kodulehel  www.teemeara.ee, samuti saab seal end talguliseks registreerida ja kuulata talgulaulu. Meie külaselts on registreerinud oma talgud - Pikavere küla kiviaedade puhastamine võsast ja palvemaja ümbruse korrastamine. Otsetee meie lehele  http://talgud.teemeara.ee/events/pikavere-kuela-kiviaedade-puhastamine-vosast-ja-palvemaja-uembruse-korrastamine 
Oleme siis aktiivsed registreeruma, õpime talgulaulu (http://www.teemeara.ee/files/05%20Pikk%20kaerajaan.mp3) sõnad pähe ja kaerajaanitame end hea tujuga talgutele.

 
Tuhala Nõiakaevule appi! PDF Print E-mail

12.03.2010
Aita hoida Eestimaa loodust. Kõik, kes Nõiakaevu kui ürgset ja ainulaadset loodusnähtust säilitamise vääriliseks peavad, saavad anda oma toetava hääle Nabala karstiala ja Tuhala Nõiakaevu kaitseks: http://www.tuhalanoiakaevuleappi.com/

 
"Sõbrapäeval külas vastlapäev" PDF Print E-mail

17.02.2010
Pühapäeval, 14.veebruaril olid sõbrad oodatud Saari mäele. Meie külaselts korraldas ürituse, mis ühendas sõbrapäeva ja valge metall tiigri aasta alguse tähistamise ning vastlaliu laskmise. Seekord sai teade ka Koonga kaupluse juurde üles pandud, et kõik sõbrad saaksid lustima tulla. Päev oli ilus, päikesepaisteline ja külmakraade parajalt. Pärastlõunal kogunes üksjagu rahvast, nii meie oma külast kui ka Iska ja Koonga külast, kaasas kelgud ja liulauad. Kohe hakati ka mäest alla laskma. Julgemad noormehed viskasid mäest alla kohevasse lumehange saltosid ja väiksemad neiudki ei peljanud pehmesse lumme hüpata. Hingetõmbepausidel sai keha kinnitada kõigile päevadele sümboolsete suupistetega. Sõbrapäeva sümboliseerisid südamekujulised küpsised, tiiger on lihasööja loom ja tema auks olid laual lihapirukad, uuema aja vastlatoiduna olid lauaehteks loomulikult vastlakuklid. Nende kergema allamineku garanteerisid soe tee ja kohvi. Täita tuli ka soovisüda. Malle oli teinud viltimistehnikas südamekesed. Nende külge oli kinnitatud papist süda, mille peale pidi kirjutama hea soovi. Pärast koju minnes said kõik kaasa sooja südame hea sooviga. Pärast pausi moodustati kaks võistkonda. Vastlapäevale kohase pika liu saamiseks pidi võistkonnakaaslase kelgu peale võtma, mäe veerele jooksma ja kelgu koos temaga mäest alla liuglema lükkama. Alla jõudes oli tema kord haarata kelk ja tuua see joostes järgmisele paarile. Võistluste ajal kipub ikka juhtuma tehnilisi apse - nii purunes ka meil kohe alguses ühe kelgu nöör. Tuletasime meelde vanu vastlakombeid. Lõpuks tegime ühiselt puusliku - vanadesse naiste riietesse toppisime heinad. Samuti oli igaühel võimalus toppida koos heintega puusliku sisse kogu halb, millest taheti vabaneda. Pahade vaimude eemalepeletamiseks aeti puuslik teiba otsa ja põletati ära. Tore päev oli! 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 64 - 72 of 105
© 2019 www.pikavere.ee
J! is Free Software released under the GNU/GPL License.