Uudised
Valla k├╝lade v├Áistlused PDF Print E-mail

13.09.2010
10.septembri pärastlõunal kogunesid külade võistkonnad Koonga staadionile valla külade võistlustele, et võistelda omavahel jalgpallis, mälumängus, teatevõistluses ja köieveos. Pikavere küla registreerimislehele sai kirja üheksa inimest. Meie küla osales teatevõistluses ja mälumängus, võistlejateks olid Jorma, Lii, Malle, Maia, Marjo, Aimi ja Nele. Mõlemas võistluses saavutasime kolmanda koha ja auhinnaks saime Selveri kinkekaardid.
Suuremate võistkondadega olid esindatud Oidremaa ja Rabavere-Lõpe. Koonga kooli noormehed olid kokku pannud jalgpallimeeskonna ja kuuldavasti tegid nad eelnevalt ka trenni. Nimetatud võistkonda kuulus ka meie küla noormees Kimmo. Peale selle olid Koonga lapsed koos Irta lastega moodustanud veel ühe võistkonna. Väikeses koosseisus osales ka Kalli küla. Vahepealsed vihmasabinad ei jahutanud võistlusindu. Jalgpallis ja köieveos peeti tõelisi lahinguid. Kõik osavõtjad olid väga tublid - aukirju ja auhindu jagus kõigile. Valla külade võistluste peakarikas läks Rabavere-Lõpe ühisvõistkonnale.     
Suur tänu ürituse korraldajatele, läbiviijatele ja loomulikult kõigile osavõtjatele!
Pilte vaata www.junnlased.wordpress.com

 
Hea Pikavere k├╝la elanik, praegune v├Ái endine! PDF Print E-mail

07.09.2010
Kui Sinu koduküla on Sulle tähtis ja Sa pead vajalikuks küla eest välja astuda, siis kohtume reedel, 10.septembril kell 16.00 Koonga staadionil valla külade võistlustel, et moodustada ühine võistkond ja oma küla väärikalt esindada.
Kui Sinu tervislik seisund ei võimalda osaleda sportlikes mängudes, siis tule kaasa elama.
Info ja võistluste kava: www.junnlased.wordpress.com/mtu-junnlased-projekti-allkirjastamine/

 
Kingitus palvemajale PDF Print E-mail

16.08.2010
Audru rahvas oli Pikaveres külaskäigust nii vaimustuses, et Audru muuseumi juhataja Helgi Roots`i eestvedamisel tehti palvemajale kingitus - Leili Laanela kootud kaltsuvaip. Kingituse üleandjateks olid Malle ja Jarmo. Kuna pühapäeval toimus palvetund, siis oli hea võimalus kingitus üle anda. Palvemaja perenaisel Silvil oli kingituse üle väga hea meel ning ta tänas kingituse tegijaid. Vaip laotati kohe ka põrandale.
Külale anti Audru rahva poolt väike inforaamat "Puhkus Liivi Lahe rannal" pühendusega "Audru rahvas tänab Pikavere inimesi südamliku vastuvõtu eest".
Aitäh ka Audru rahvale!

 
L├Ąhiaja s├╝ndmustest PDF Print E-mail

09.08.2010
31.juulil toimus Pikavere palvemaja praeguse hoone 180.aastapäevale ja vennastekoguduse 230.aastapäevale pühendatud konverents. Konverentsi esimese pooltunni sisustas Kiili laulukoor Harjumaalt. Vennastekoguduse liikumise ajaloost - tekkeloost, liikumise jõudmisest Eestisse, seostest luterliku kirikuga ning palvemaja ajaloost rääkisid Toomas Maarand, Tiit Salumäe ja Silvi Lootsmann. Toitlustamist aitasid korraldada Teevi ja Aino Künnap. Koos Kiili kooriga oli osalejaid viiekümne inimese ringis. Peale lõunapausi arutleti ka veel selle üle, kuidas võiks seda unikaalset maja rohkem kasutama hakata. Muusikakollektiivide ülesastumine sobiks sellesse majja hästi, kuna ruum on suur ja kõla suurepärane. Samuti on külaselts huvitatud maja kasutamisest. Eks edaspidi tuleb vastavaid läbirääkimisi pidada.

01.augustil toimus palvemaja iga-aastane aastapäeva koosolek koos jumalateenistuse ja armulauaga. Esines mitu laulukoori. Palvemaja külastas sel päeval kaheksakümne inimese ringis. Nii palju rahvast korraga ei ole see vana maja juba aastakümneid näinud. Palvemaja ilme muutus seoses remondiga oli ka üks põhjustest, miks osa inimesi selle tee jalge alla võttis.

07.augustil toimus ringsõit Koonga valla külades. Üheksateistkümne külastatava küla hulgas oli ka Pikavere. Osavõtjaid oli kolmekümne inimese ringis. Meie külast osalesid Karin, Agnes Milla, Anna Maria, Arvo, Nele, Maia, Marjo ja ka Riina, kes on meie külaga seotud. Kuigi päev oli pikk ja palav, ei virisenud keegi. Tutvumine oma valla küladega oli väga tore ja huvitav. Ikka ja jälle kostus lauseid "oi, aga ma ei teadnud sellest kohast midagi!" Peale selle, et saime teada, kus üks või teine küla asub, oli see ka omamoodi suhtlemisviis - millise rõõmuga inimesed oma küladest rääkisid ja vanemad prouad noorust meenutasid. Aitäh Nele Tamm`ele selle ringreisi korraldamise eest! Mõnevõrra hämmastav, miks osa külasid ei kajasta oma toredaid ettevõtmisi Junnumaa kuukirjas?

08.augustil külastasid naabervalla Audru inimesed meie küla ja palvemaja, mis jättis külalistele sügava mulje. Sel nädalavahetusel toimusid Audru valla päevad ja selle raames korraldati ekskursioon Koonga valda. Giidiks oli Jarmo Tael, kes võib mõlemat valda nimetada oma koduvallaks - Jarmo sünnikodu on Audrus, aga juured ja maakodu Pikaveres. Küla poolt andsime Audru muuseumile raamatu "Pikavere küla ajalugu".

10.septembril toimuvad Koongas meie valla küladevahelised mängud. Küla poolt tuleb välja panna võistkond. Täpsem informatsioon edaspidi. Vaadake ka MTÜ Junnlased kodulehekülge: www.junnlased.wordpress.com

 
Rings├Áit Koonga valla k├╝lades PDF Print E-mail

02.08.2010
Kas tunned Junnumaad? MTÜ Junnlased korraldab 07.augustil ringsõidu mööda Koonga valla külasid alustades hommikul kell 8.00 Koongas ja lõpetades kell 19.00 Ural. Sellesse ajavahemikku mahub üheksateistkümne küla külastus ja lõunasöök Kingu talu kohvikus, sest päev kujuneb üsna pikaks. Täpsem info on Junnlased kodulehel  www.junnlased.wordpress.com
Projektijuht Nele Tamm kirjutas selletarvis projekti ja taotles raha, nii et meie saame oma koduvalla küladega tutvuda täiesti tasuta. Ärme siis jätame võimalust kasutamata.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 55 - 63 of 105
© 2019 www.pikavere.ee
J! is Free Software released under the GNU/GPL License.