Uudised
Kauneid j├Áule ja head vana-aasta l├Áppu! PDF Print E-mail

20.12.2010
Eesti rahvakalendri järgi algab toomapäevast, 21.detsembrist jõuluaeg ja kestab kolmekuningapäevani, 6.jaanuarini. Jõulupühad on rahulik ja suuresti perekeskne aeg. Ei tohi ka metsa rahu rikkuda. Tänapäeval ongi saanud tavaks kuulutada välja jõulurahu.

Oleme siis kõik rahulikud ja rahulolevad. Ärme hädaldame, et suvi oli liiga palav, nüüd on liiga palju lund ja külm ning ärme muretseme üleliia euro tuleku pärast. Küll kõik asjad laabuvad nii nagu vaja. 
Kui tervis on enamvähem korras, siis on ju lume rookimine mõnus sport - liigutamine annab sooja ja tuleb igati kasuks. Meil on väike kena külake, mille heakorra eest me hoolitsenud oleme. Meil on olnud ühiseid ettevõtmisi ja üritusi, kus on ikka olnud nalja ja naeru. Meil on kodud, mille me oleme nüüd jõulude ootuses ära ehtinud. Seda kõike ei ole sugugi vähe. Kindlasti saab ka paremini, selleks tuleb otsida lahendusi ja näha vaeva.
Oleme targad ja õpime ka halbadest asjadest ning oleme tänulikud kõige selle eest, mis meil olemas on. 

 
Aastal├Ápu m├Átted PDF Print E-mail

01.11.2010
Kui süütame küünlad, kas mõtleme siis, et suur on ta osa me elus.
On ju läbi aegade olnud see nii - küünal saadab meid rõõmudes, valus.
Sünnipäeval ta asetad lauale, küünlad säravad pidudel, pulmas.
Küünla süütad ka armsama hauale - ta on kaaslaseks sünnis ja surmas.
Küünlaleegina meiegi põleme, eluküünal - on see meie hoida.
Nii me särame kuni kord kustume, uute küünalde valgus siis loidab.
Põle küünal, põle heleda leegiga, anna hingele soojust ja lembust.
Me kõnnime rõõmude-murede maal, keset küünalde lummavat valgust.
(Aino Kungla - Küünal)

Ajaratas on ette pööranud oma kõige pimedama poole. Käes on aeg, mil süütame küünlad - hingedepäeval, advendiajal, jõulude ajal ja küllap osa inimesi teeb seda kuni uue aastani iga päev. Nii saame teha päeva natuke valgemaks ja mõtted helgemaks. Saame tagasi mõelda mööduvale aastale, iseendale, oma lähedastele ja ka külale. Üht-teist saab kindlasti veel ära teha.

  • Seltsi liikmemaksu 100 krooni saab maksta MTÜ Pikavere Küla Selts pangakontole 10220046701010 SEB Pangas või 221035855740 Swedbank`is.
  • Saab välja pakkuda kandidaate Aasta Tegija 2010 tiitlile.
  • Saab oma arvamust avaldada küla jõulupeo osas.
  • Saab ettepanekuid teha seltsi ja küla edasiste plaanide osas.
 
Valla k├╝lade v├Áistlused PDF Print E-mail

13.09.2010
10.septembri pärastlõunal kogunesid külade võistkonnad Koonga staadionile valla külade võistlustele, et võistelda omavahel jalgpallis, mälumängus, teatevõistluses ja köieveos. Pikavere küla registreerimislehele sai kirja üheksa inimest. Meie küla osales teatevõistluses ja mälumängus, võistlejateks olid Jorma, Lii, Malle, Maia, Marjo, Aimi ja Nele. Mõlemas võistluses saavutasime kolmanda koha ja auhinnaks saime Selveri kinkekaardid.
Suuremate võistkondadega olid esindatud Oidremaa ja Rabavere-Lõpe. Koonga kooli noormehed olid kokku pannud jalgpallimeeskonna ja kuuldavasti tegid nad eelnevalt ka trenni. Nimetatud võistkonda kuulus ka meie küla noormees Kimmo. Peale selle olid Koonga lapsed koos Irta lastega moodustanud veel ühe võistkonna. Väikeses koosseisus osales ka Kalli küla. Vahepealsed vihmasabinad ei jahutanud võistlusindu. Jalgpallis ja köieveos peeti tõelisi lahinguid. Kõik osavõtjad olid väga tublid - aukirju ja auhindu jagus kõigile. Valla külade võistluste peakarikas läks Rabavere-Lõpe ühisvõistkonnale.     
Suur tänu ürituse korraldajatele, läbiviijatele ja loomulikult kõigile osavõtjatele!
Pilte vaata www.junnlased.wordpress.com

 
Hea Pikavere k├╝la elanik, praegune v├Ái endine! PDF Print E-mail

07.09.2010
Kui Sinu koduküla on Sulle tähtis ja Sa pead vajalikuks küla eest välja astuda, siis kohtume reedel, 10.septembril kell 16.00 Koonga staadionil valla külade võistlustel, et moodustada ühine võistkond ja oma küla väärikalt esindada.
Kui Sinu tervislik seisund ei võimalda osaleda sportlikes mängudes, siis tule kaasa elama.
Info ja võistluste kava: www.junnlased.wordpress.com/mtu-junnlased-projekti-allkirjastamine/

 
Kingitus palvemajale PDF Print E-mail

16.08.2010
Audru rahvas oli Pikaveres külaskäigust nii vaimustuses, et Audru muuseumi juhataja Helgi Roots`i eestvedamisel tehti palvemajale kingitus - Leili Laanela kootud kaltsuvaip. Kingituse üleandjateks olid Malle ja Jarmo. Kuna pühapäeval toimus palvetund, siis oli hea võimalus kingitus üle anda. Palvemaja perenaisel Silvil oli kingituse üle väga hea meel ning ta tänas kingituse tegijaid. Vaip laotati kohe ka põrandale.
Külale anti Audru rahva poolt väike inforaamat "Puhkus Liivi Lahe rannal" pühendusega "Audru rahvas tänab Pikavere inimesi südamliku vastuvõtu eest".
Aitäh ka Audru rahvale!

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 55 - 63 of 107
© 2019 www.pikavere.ee
J! is Free Software released under the GNU/GPL License.