Uudised
Teeme Ă„ra 2011 PDF Print E-mail

01.03.2011
Teeme Ära tänavune üleeestiline talgupäev toimub 07.mail. Täpsem informatsioon kodulehel  http://www.teemeara.ee

 
Tervitasime uut aastat PDF Print E-mail

10.01.2011
Küla jõulupidu on toimunud kuus korda. Seekordse, seitsmenda jõulupeo osas ei saanud me esialgu kuidagi otsusele - kas üldse pidu korraldada või kui korraldada, siis kus. Lõpuks Riina ja Nele otsustamise ning ka organiseerimise tulemusena tervitasime uut aastat. "Küllap oleme pisut väsinud, elutempo on nii kiireks läinud" avaldas Nele arvamust Pikavere uusaastapeo avakõnes 08.jaanuaril Koonga baaris.
Traditsiooniliselt valisime aasta tegija. Pikavere küla Aasta tegija 2010 tiitli ja vastava meene sai Maia Tael. Maia elab alaliselt kohapeal ning on alati olemas ja abivalmis, kui midagi vaja teha on. Ta on vastu võtnud ja tutvustanud küla mitmetele ekskursioonigruppidele. Kui külatänava ääred on vaja ära riisuda või trimmerdada, siis on Maia ikka platsis. Samuti on Maia teene see, et küla välikäimla on puhas ja kasutusväärne. 
Nagu ikka, oli igal perel kaasa võetud väike kingipakk. Kuigi jõuluvana oli juba ammu ära käinud ja luuletused loetud, laulud lauldud ning ega näärivanagi liikvel polnud, ei jäänud kingipakid siiski jagamata. Malle ja Aimi olid välja mõelnud ning ettevalmistanud huvitava ja elevust tekitava toimingu. Nimelt said kõik pakid nummerdatud. Laest rippuvate nööride otsas olid samuti numbrid. Iga pere esindajal seoti silmad kinni, keerutati pea natuke segi ja anti käärid kätte. Nüüd tuli teise pereliikme juhendamise abil lõigata endale üks number ja siis võis võtta kingilaualt sama numbriga paki. 
Sellel peol oli meeldivaks üllatuseks ka nende perede osavõtt, kes vahepealsetel aastatel on küla üritustest natuke kõrvale jäänud. Peol osalesid Avo, Leelia, Siim, Liivi, Märt, Mati, Arvo, Silva, Anne, Aleksander, Nele, Riina, Aivar, Aimi, Maia, Malle ja Marjo.
Seekord siis sedamoodi. Aitäh organiseerijatele ja kõigile neile, kes küla üritusi ning traditsioone väärtustavad ja elus hoiavad.

 
Kauneid jõule ja head vana-aasta lõppu! PDF Print E-mail

20.12.2010
Eesti rahvakalendri järgi algab toomapäevast, 21.detsembrist jõuluaeg ja kestab kolmekuningapäevani, 6.jaanuarini. Jõulupühad on rahulik ja suuresti perekeskne aeg. Ei tohi ka metsa rahu rikkuda. Tänapäeval ongi saanud tavaks kuulutada välja jõulurahu.

Oleme siis kõik rahulikud ja rahulolevad. Ärme hädaldame, et suvi oli liiga palav, nüüd on liiga palju lund ja külm ning ärme muretseme üleliia euro tuleku pärast. Küll kõik asjad laabuvad nii nagu vaja. 
Kui tervis on enamvähem korras, siis on ju lume rookimine mõnus sport - liigutamine annab sooja ja tuleb igati kasuks. Meil on väike kena külake, mille heakorra eest me hoolitsenud oleme. Meil on olnud ühiseid ettevõtmisi ja üritusi, kus on ikka olnud nalja ja naeru. Meil on kodud, mille me oleme nüüd jõulude ootuses ära ehtinud. Seda kõike ei ole sugugi vähe. Kindlasti saab ka paremini, selleks tuleb otsida lahendusi ja näha vaeva.
Oleme targad ja õpime ka halbadest asjadest ning oleme tänulikud kõige selle eest, mis meil olemas on. 

 
Aastalõpu mõtted PDF Print E-mail

01.11.2010
Kui süütame küünlad, kas mõtleme siis, et suur on ta osa me elus.
On ju läbi aegade olnud see nii - küünal saadab meid rõõmudes, valus.
Sünnipäeval ta asetad lauale, küünlad säravad pidudel, pulmas.
Küünla süütad ka armsama hauale - ta on kaaslaseks sünnis ja surmas.
Küünlaleegina meiegi põleme, eluküünal - on see meie hoida.
Nii me särame kuni kord kustume, uute küünalde valgus siis loidab.
Põle küünal, põle heleda leegiga, anna hingele soojust ja lembust.
Me kõnnime rõõmude-murede maal, keset küünalde lummavat valgust.
(Aino Kungla - Küünal)

Ajaratas on ette pööranud oma kõige pimedama poole. Käes on aeg, mil süütame küünlad - hingedepäeval, advendiajal, jõulude ajal ja küllap osa inimesi teeb seda kuni uue aastani iga päev. Nii saame teha päeva natuke valgemaks ja mõtted helgemaks. Saame tagasi mõelda mööduvale aastale, iseendale, oma lähedastele ja ka külale. Üht-teist saab kindlasti veel ära teha.

  • Seltsi liikmemaksu 100 krooni saab maksta MTÜ Pikavere Küla Selts pangakontole 10220046701010 SEB Pangas või 221035855740 Swedbank`is.
  • Saab välja pakkuda kandidaate Aasta Tegija 2010 tiitlile.
  • Saab oma arvamust avaldada küla jõulupeo osas.
  • Saab ettepanekuid teha seltsi ja küla edasiste plaanide osas.
 
Valla külade võistlused PDF Print E-mail

13.09.2010
10.septembri pärastlõunal kogunesid külade võistkonnad Koonga staadionile valla külade võistlustele, et võistelda omavahel jalgpallis, mälumängus, teatevõistluses ja köieveos. Pikavere küla registreerimislehele sai kirja üheksa inimest. Meie küla osales teatevõistluses ja mälumängus, võistlejateks olid Jorma, Lii, Malle, Maia, Marjo, Aimi ja Nele. Mõlemas võistluses saavutasime kolmanda koha ja auhinnaks saime Selveri kinkekaardid.
Suuremate võistkondadega olid esindatud Oidremaa ja Rabavere-Lõpe. Koonga kooli noormehed olid kokku pannud jalgpallimeeskonna ja kuuldavasti tegid nad eelnevalt ka trenni. Nimetatud võistkonda kuulus ka meie küla noormees Kimmo. Peale selle olid Koonga lapsed koos Irta lastega moodustanud veel ühe võistkonna. Väikeses koosseisus osales ka Kalli küla. Vahepealsed vihmasabinad ei jahutanud võistlusindu. Jalgpallis ja köieveos peeti tõelisi lahinguid. Kõik osavõtjad olid väga tublid - aukirju ja auhindu jagus kõigile. Valla külade võistluste peakarikas läks Rabavere-Lõpe ühisvõistkonnale.     
Suur tänu ürituse korraldajatele, läbiviijatele ja loomulikult kõigile osavõtjatele!
Pilte vaata www.junnlased.wordpress.com

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 55 - 63 of 109
© 2020 www.pikavere.ee
J! is Free Software released under the GNU/GPL License.