Uudised
Pressiteade: Seeder soovitab piimapukid muinsuskaitse alla vƵtta PDF Print E-mail

30.08.2011
Selline huvitav ettepanek aadressil: http://www.agri.ee/seeder-soovitab-piimapukid-muinsuskaitse-alla-votta/  
Ka meie külas on veel säilinud vähemalt üks piimapukk.

Image

 
Oleme tublid! PDF Print E-mail

08.08.2011
On teatud osa inimesi, kes käivad igal suvel tiiru meie külas ära. Mitte kellegi kutsel, vaid omal vabal tahtel, sest neile lihtsalt meeldib see küla. Neil jätkub meile ka kiidusõnu - oleme tublid, et nii palju ära teinud.
Tõepoolest, kui mõtlema hakata, siis me oleme küla heakorra osas tõesti vaeva näinud ja oleme ikka tublid küll, ei salga isegi. Loomulikult saaks veel paremini, ka seda julgeme tunnistada. 
Nigula-Aadu pere - Külli ja eriti Vambola on need inimesed, kes hoiavad korras külaplatsi ja tiigi ümbruse. Mälgu-Jüri pere - Maia, Aimi, Malle, Jarmo ja Marjo trimmerdavad allkülas külatänava ääri, lõikavad ära võsa ning samuti hoiavad korras Jaagu ja Korise tänavad. Sepa pere - Jorma ja Nele ettevõtmise tulemusena on Annuse ja Pere koplid ning tiigitagune ala hooldatud. Suur kasu on Sepa mahetalu limusiinidest - need rahumeelsed loomad on suurepärased maastiku hooldajad. See kõik puudutab küla ühisala.
Samas on korras ka kõik meie küla talude ümbrused. Juba aastaid on väga korras Nigula-Aadu, Tooma-Antsu (Liivi ja Ants), Kopliääre (Lii ja Andrus), Veski-Karu (Liivi ja Mart), Vainu (Leelia ja Avo). Silmnähtavalt on korda tehtud Peetri-Hansu maja ümbrus Aime ja Valentini poolt, kelle põhielukoht on Pärnus. Ka Riina ja Aivar ei ela Pikaveres, aga nende Uuetoa-Mihkli talukoht ja piirnevad tänavaääred on hooldatud, võsa lõigatud. Ärgu nüüd need pahandagu, kelle nimesid ei ole mainitud. Oma panuse on andnud ja tublid on olnud kõik ning seetõttu on külavahel hea käia meil endil ja küllap ka külalistel.
Suur aitäh meile kõigile!  Jõudu ja tegutsemistahet edaspidiseks!

 
Pikavere palvemaja aastapƤev PDF Print E-mail

01.08.2011
06. augustil  kell 19.00  palvetund
07. augustil  kell 11.00  jumalateenistus armulauaga
                       kell 13.30  181.aastapäeva koosolek 

 
Meie talgulugu PDF Print E-mail

16.05.2011
Eesti Rahva Muuseum kogub koostöös Teeme Ära meeskonnaga mälestusi talgutest. Teeme Ära kodulehele esimesele üle-eestilisele talgulugude kogumise veebiretkele sai  kirjutatud ka meie küla talgulugu - Pikavere külatalgud http://teemeara.ee/talgulood

 
Meil Ƥra tehtud PDF Print E-mail

02.05.2011
30.aprillil toimus meie külas "Teeme ära" ja see koosnes kolmest osast, millest Marjo talgujuhina oli külarahvale juba aegsasti teada andnud. Kuigi ilmateade lubas nädalavahetuseks vihma, säras laupäeva hommikul päike ja meie kogunesime kella 11-ks külaplatsile, et alustada koristustalgutega. Töö käigus jagunesime kolme gruppi. Üks grupp - Silvi, Erika, Silva, Nele, Maia ja Marjo riisusid lõkkeplatsi ja tänava ääri Saari mäelt kuni palvemaja õue välja. Teine grupp - Aleksander, Tiina, Aivo ja Aivar, hiljem liitus selle grupiga ka Arvo, nemad võtsid tänava äärtest maha kuivanud ja kõveraid puid, samuti alumisi oksi ning vedasid oksad lõkkeplatsile. Kolmandas grupis oli kõige vähem talgulisi - Urmas, Karin ja Aimi, aga sellegipoolest tegid nad ära suure töö. Nemad võtsid paar kevadet tagasi Jaagu taga korrastatud kiviaia ümber uuesti kasvanud võsa maha ja vedasid hunnikusse. Päeval kella kahe paiku lõpetasime talgud ja lugesime päeva esimese osa edukalt lõppenuks.
Kohati tekkisid taevasse üsnagi tumedad pilved ja paaril korral piisutas vihmagi. Me ei lasknud end sellest häirida ja kogunesime kella viieks uuesti külaplatsile, sest päeva teise osana oli välja kuulutatud seltsi üldkoosolek. Kvoorumi saime kenasti kokku ja seega oli meil voli vastu võtta järgmised otsused: 1) kinnitasime seltsi liikmemaksuks 7 (seitse) eurot; 2) senise juhatuse tööga oldi rahul ja ühehäälselt hääletati selle poolt, et juhatus jätkab samas koosseisus.
Üldkoosolek läks sujuvalt üle kolmandaks osaks - piknikuks. Süütasime ka maitule, seega oli hea võimalus ära põletada oksad, mis talgute korras sai lõkkeplatsile veetud. Töine ja asjalik päev oli. Aitäh kõigile osavõtjatele ja ka ilmataadile! 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 46 - 54 of 109
© 2020 www.pikavere.ee
J! is Free Software released under the GNU/GPL License.