Uudised
Pikavere palvemaja aastapƤev PDF Print E-mail

01.08.2011
06. augustil  kell 19.00  palvetund
07. augustil  kell 11.00  jumalateenistus armulauaga
                       kell 13.30  181.aastapäeva koosolek 

 
Meie talgulugu PDF Print E-mail

16.05.2011
Eesti Rahva Muuseum kogub koostöös Teeme Ära meeskonnaga mälestusi talgutest. Teeme Ära kodulehele esimesele üle-eestilisele talgulugude kogumise veebiretkele sai  kirjutatud ka meie küla talgulugu - Pikavere külatalgud http://teemeara.ee/talgulood

 
Meil Ƥra tehtud PDF Print E-mail

02.05.2011
30.aprillil toimus meie külas "Teeme ära" ja see koosnes kolmest osast, millest Marjo talgujuhina oli külarahvale juba aegsasti teada andnud. Kuigi ilmateade lubas nädalavahetuseks vihma, säras laupäeva hommikul päike ja meie kogunesime kella 11-ks külaplatsile, et alustada koristustalgutega. Töö käigus jagunesime kolme gruppi. Üks grupp - Silvi, Erika, Silva, Nele, Maia ja Marjo riisusid lõkkeplatsi ja tänava ääri Saari mäelt kuni palvemaja õue välja. Teine grupp - Aleksander, Tiina, Aivo ja Aivar, hiljem liitus selle grupiga ka Arvo, nemad võtsid tänava äärtest maha kuivanud ja kõveraid puid, samuti alumisi oksi ning vedasid oksad lõkkeplatsile. Kolmandas grupis oli kõige vähem talgulisi - Urmas, Karin ja Aimi, aga sellegipoolest tegid nad ära suure töö. Nemad võtsid paar kevadet tagasi Jaagu taga korrastatud kiviaia ümber uuesti kasvanud võsa maha ja vedasid hunnikusse. Päeval kella kahe paiku lõpetasime talgud ja lugesime päeva esimese osa edukalt lõppenuks.
Kohati tekkisid taevasse üsnagi tumedad pilved ja paaril korral piisutas vihmagi. Me ei lasknud end sellest häirida ja kogunesime kella viieks uuesti külaplatsile, sest päeva teise osana oli välja kuulutatud seltsi üldkoosolek. Kvoorumi saime kenasti kokku ja seega oli meil voli vastu võtta järgmised otsused: 1) kinnitasime seltsi liikmemaksuks 7 (seitse) eurot; 2) senise juhatuse tööga oldi rahul ja ühehäälselt hääletati selle poolt, et juhatus jätkab samas koosseisus.
Üldkoosolek läks sujuvalt üle kolmandaks osaks - piknikuks. Süütasime ka maitule, seega oli hea võimalus ära põletada oksad, mis talgute korras sai lõkkeplatsile veetud. Töine ja asjalik päev oli. Aitäh kõigile osavõtjatele ja ka ilmataadile! 

 
LƤtlaste kĆ¼laskƤik PDF Print E-mail

20.04.2011
18.aprillil võõrustas Sepa talu perenaine Nele külalisi Lätist.  Demo Farmi projekti raames olid lätlased tutvumas Sepa mahetaluga. Lisaks sellele tutvustas Nele külalistele ka meie külaseltsi tegemisi ja palvemaja. Vaata ja loe ka http://sepamahetalu.wordpress.com

 
Uus katus PDF Print E-mail

14.04.2011
Aitäh Aleksandrile ja Vambolale, kes panid küla välikäimlale uue katuse - bituumensindli. Vana kattematerjali - tõrvapapi oli tuul juba mitu korda lahti löönud ja ilmastikutingimused oma töö teinud. Eks katusel ole ju ehitise säilimisel tähtis osa, sellepärast tuligi see töö ette võtta.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 46 - 54 of 107
© 2019 www.pikavere.ee
J! is Free Software released under the GNU/GPL License.