Uudised
Meil ära tehtud PDF Print E-mail

02.05.2011
30.aprillil toimus meie külas "Teeme ära" ja see koosnes kolmest osast, millest Marjo talgujuhina oli külarahvale juba aegsasti teada andnud. Kuigi ilmateade lubas nädalavahetuseks vihma, säras laupäeva hommikul päike ja meie kogunesime kella 11-ks külaplatsile, et alustada koristustalgutega. Töö käigus jagunesime kolme gruppi. Üks grupp - Silvi, Erika, Silva, Nele, Maia ja Marjo riisusid lõkkeplatsi ja tänava ääri Saari mäelt kuni palvemaja õue välja. Teine grupp - Aleksander, Tiina, Aivo ja Aivar, hiljem liitus selle grupiga ka Arvo, nemad võtsid tänava äärtest maha kuivanud ja kõveraid puid, samuti alumisi oksi ning vedasid oksad lõkkeplatsile. Kolmandas grupis oli kõige vähem talgulisi - Urmas, Karin ja Aimi, aga sellegipoolest tegid nad ära suure töö. Nemad võtsid paar kevadet tagasi Jaagu taga korrastatud kiviaia ümber uuesti kasvanud võsa maha ja vedasid hunnikusse. Päeval kella kahe paiku lõpetasime talgud ja lugesime päeva esimese osa edukalt lõppenuks.
Kohati tekkisid taevasse üsnagi tumedad pilved ja paaril korral piisutas vihmagi. Me ei lasknud end sellest häirida ja kogunesime kella viieks uuesti külaplatsile, sest päeva teise osana oli välja kuulutatud seltsi üldkoosolek. Kvoorumi saime kenasti kokku ja seega oli meil voli vastu võtta järgmised otsused: 1) kinnitasime seltsi liikmemaksuks 7 (seitse) eurot; 2) senise juhatuse tööga oldi rahul ja ühehäälselt hääletati selle poolt, et juhatus jätkab samas koosseisus.
Üldkoosolek läks sujuvalt üle kolmandaks osaks - piknikuks. Süütasime ka maitule, seega oli hea võimalus ära põletada oksad, mis talgute korras sai lõkkeplatsile veetud. Töine ja asjalik päev oli. Aitäh kõigile osavõtjatele ja ka ilmataadile! 

 
Lätlaste külaskäik PDF Print E-mail

20.04.2011
18.aprillil võõrustas Sepa talu perenaine Nele külalisi Lätist.  Demo Farmi projekti raames olid lätlased tutvumas Sepa mahetaluga. Lisaks sellele tutvustas Nele külalistele ka meie külaseltsi tegemisi ja palvemaja. Vaata ja loe ka http://sepamahetalu.wordpress.com

 
Uus katus PDF Print E-mail

14.04.2011
Aitäh Aleksandrile ja Vambolale, kes panid küla välikäimlale uue katuse - bituumensindli. Vana kattematerjali - tõrvapapi oli tuul juba mitu korda lahti löönud ja ilmastikutingimused oma töö teinud. Eks katusel ole ju ehitise säilimisel tähtis osa, sellepärast tuligi see töö ette võtta.

 
Kevad 2011 PDF Print E-mail

11.04.2011
Küla keskel laiutab jälle järveke. Sel kevadel on vett võrreldes eelmise aastaga mõnevõrra vähem. Kuigi nii mõnegi talu väravas ja õue all on vesi, on meie külas olukord siiski normaalne, erinevalt mõnest teisest Eestimaa paigast.

30.aprillil teeme külas talgupäeva. Esialgselt on plaanis korrastada külaplatsi, riisuda tänavaääri ja kui aega veel üle jääb, siis võtta maha ka võsa. Loomulikult oleneb ära tehtava töö maht ka osavõtjate arvust. Õhtupoole peame piknikku ja süütame maitule.

Kuna praegusel seltsi juhatusel saab täis kolm aastat, siis on vaja kokku kutsuda üldkoosolek, et valida uus juhatus. Üldkoosolek on plaanis samuti teha 30.aprillil, kellaajaliselt õhtupoole enne piknikut.
Püüame oma aega nii planeerida, et meil kõigil oleks võimalik üldkoosolekust osa võtta.  

Põhjalikum informatsioon edaspidi.

 
Sepa mahetalu PDF Print E-mail

05.04.2011
Meie külas on tegeletud ja tegeletakse ka edaspidi ettevõtlusega. Sepa mahetalul on nüüd ka oma koduleht http://sepamahetalu.wordpress.com 
Vaadake pilte ja lugege vahvaid lugusid. 

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 46 - 54 of 105
© 2019 www.pikavere.ee
J! is Free Software released under the GNU/GPL License.