Uudised
Eelinformatsioon PDF Print E-mail

02.02.2012
Meil on plaanis korraldada küla III kokkutulek 18.augustil. Seekord tahame seda korraldada avatud külapäevana, kuhu on oodatud kõik huvilised. Pärnu Lahe Partnerluskogule kirjutati Nele ja Marjo koostööna projekt "Pikavere avatud külapäev", et taotleda Leader programmist toetust ürituse läbiviimiseks. Jääb oodata vastust projekti rahastamise kohta ja hoiame pöialt, et see on positiivne. Seega praegu konkreetsemalt ei kirjuta.
Külapäevast huvitatutel soovitame võimalusel vaadata ikka meie kodulehte, kus avaldame vastavat infot.

 
Tunnustus Vambolale PDF Print E-mail

13.12.2011
10.detsembril toimunud Koonga valla 20.aastapäeva peol tunnustas vallavanem tänukirjaga 15 valla inimest. Meil on hea meel, et meie külast oli tunnustatute hulgas ka Vambola, kes on tänu auga ära teeninud. Soovime Vambolale jätkuvat tervist ja jõudu küla heakorrastamisel!

 
HingedepƤev PDF Print E-mail

01.11.2011
Möödunud pühapäeval Koonga raamatukogus toimunud raamatuüritusel osalesid meie külaseltsist Erika, Saima, Maia ja Marjo. Aitäh teile aega leidmast!

Ajaga seoses kipuvad siin ilmas toimuma kummalised lood. Tundub nagu oleks enamus inimesi tabanud moehaigus, millel nimeks "mul ei ole aega". Või on see kõige lihtsam vabandus, mille taha pugeda.
Vähemalt üks hingamise päev peaks inimesel ikka olema. Ainult kadedus ei tundvat puhkepäeva. On selline ütlemine: kui sul on kiire ja aega pole, siis istu maha ja oota kuni kiire mööda läheb, siis on aega küll.

Püüame leida selles aasta lõppemise saginas siiski aega küünla süütamiseks ja kallite inimeste peale mõtlemiseks. Kõik need inimesed, kes on meie kõrvalt jäädavalt lahkunud, väärivad vähemalt seda.

Päev-päevalt üha rohkem hakkavad meie mõtted minema jõulude peale. Neid mõtteid ei lase meil unustada ka jõuluvidinad, mis juba kauplustes müügil. Ja kui jõulud, siis paistab ka aastalõpp ning seega meeldetuletus neile külaseltsi liikmetele, kellel liikmemaks 7 eurot on veel tasumata.

 
Uued kiviaiad PDF Print E-mail

06.09.2011
Tänu Tõnule ja tema töömeestele ääristavad nüüd Nigula-Jüri teed, nii me seda teelõiku kutsume, kõrged maakivist aiad. Kiviaed on ju meie külale omane. Tore, et taastatakse vanu kiviaedu ja tehakse uusi. Küla keskel ja eriti allkülas on valdavalt paekivist aiad.

Image 

 
KƤes on september PDF Print E-mail

01.09.2011
Suvi on läbi ja lastel jälle koolitee jalge all. Head algavat kooliaastat! Sügis on ikka natuke nukker. Samas on tore meenutada suvel ettevõetut ja tehtut. Meie külas on ikka olnud põhilised suvised tegemised küla heakorrastamine ja külastajate võõrustamine. Jätkuvalt on nii omal käel uudistajaid, kui ka neid, kes soovivad, et neile küla tutvustatakse. Küsitud on ka seda, miks meil ei ole teadetetahvlil kontaktandmeid. Loodame selle "vea" parandada järgmisel suvel.
Sellel aastal on üsna palju külastamisi seotud Sepa mahetaluga. Aitäh Nelele, sest tänu tema ettevõtmistele tuntakse rohkem huvi ka küla vastu. Põhjalikumalt saate Nele tegemistest lugeda Sepa mahetalu kodulehelt (vt. Teated,reklaam). Meie küla ettevõtlusega käisid näiteks tutvumas Harjumaa Leader grupi Nelja Valla Kogu inimesed Pärnu Lahe Partnerluskogu esinaise Mercedes Merimaa eestvedamisel. Külastati Karini keraamikatöökoda ja tutvuti Sepa mahetalu toodetega. Nad olid kogu meie külast vaimustuses. "Meil polnud aimugi, et Eestis selline koht on!" vahendas Nele nende poolt öeldut. Tunnustus ja kiitus on tegelikult väga tähtsad - need innustavad edasi tegutsema.
Või siis Lihula Vallavalitsus vallavanema Riho Erismaa (kes on pärit meie vallast) eestvedamisel külastas samuti meie küla ja palvemaja. Tore, et oma valla inimesed organiseerivad tutvumisreise koduvalda.
Need on mõned näited külastajatest ja kuuldavasti tuleb neid veel.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 37 - 45 of 105
© 2019 www.pikavere.ee
J! is Free Software released under the GNU/GPL License.