Uudised
Meil oli taas tore talgupƤev PDF Print E-mail

07.05.2012
Laupäeva hommikul natuke enne kella ühteteist ootas talguhunt (nii oli rinnamärgil kirjas) Nele talgulisi külaplatsil. Järjest nad saabuma hakkasidki, Mälgu-Jürilt Maia, Aimi, Malle ja Marjo. Kopliäärelt Lii ja Kimmo, kes oli kaasa kutsunud ka sõbra Jarko Koonga külast. Uuetoa-Mihkli esindaja Aivar ja Sepalt Jorma. Mõnevõrra hiljem liitusid meiega Kerli ja Kristine, ka Koonga külast, samuti Mati Põldelt tuli pärast meie hulka.
Põhiliseks tööks oli külatänava äärte riisumine, küla algusest kuni palvemajani välja. Noormehed "kärutasid" lehed silmapaistmatusse kohta kõdunema. Vahepeal sai natuke elektriliini alt mahavõetud puid kokku korjatud ja võsagi lõigatud. Töö lõpetatud, ootas meid külaplatsil talgusupp. Magustoiduks pakkus Nele Sepa mahetalu perenaisena omatehtud vaniljejäätist. Aitäh teile hoolimast end ümbritsevast!  Eks selline koostegemine näita ka lugupidamist üksteise vastu.
Külaplatsi olid Vambola ja Külli juba nädala sees ära riisunud, Küllil lilledki istutatud. Nemad annavad ka alati oma panuse küla heakorrastamisse.

Ühtlasi tuletame ikka-jälle meelde, et avatud külapäev koos küla III kokkutulekuga toimub 18.augustil 2012. Seega saavad kõik huvilised aegsasti oma plaane teha. Väga tore oleks, kui sel päeval leiaksid tee kunagisse kodukanti ja lapsepõlvemaale ka naaberküladega seotud inimesed. Oleme rääkinud sellestki, et õnneloosi paneme kokku omavalmistatud käsitöödest, toodangust ja aiasaadustest. Oleme siis aktiivsed igasuguseid asju valmis tegema ja julgesti pakkuma. 

 
"Teeme Ƅra" ja kĆ¼lapƤev PDF Print E-mail

15.03.2012
Sel aastal toimub üle-eestiline "Teeme Ära" 05.mail. Meiegi oleme selle raames korraldanud oma küla kevadisi koristuspäevi ja teeme seda ka sel aastal. Seekord on talgujuhiks Nele. Nagu juba traditsiooniks alustame päeva koristustalgutega, kehakinnituseks pakume suppi ja lõpetame päeva ühiselt lõkke ääres.

Nüüd on ka juba must-valgel kinnitus selle kohta, et meie projekt "Pikavere avatud külapäev" sai rahastuse Leader programmist kohaliku tegevusgrupi Pärnu Lahe Partnerluskogu kaudu.
Avatud külapäev ja ühtlasi küla III kokkutulek toimub 18.augustil ning oodatud on kõik huvilised. Paika on pandud ka päevakava, ega projekti ei saagi ju muidu kirjutada, kui kõik peab planeeritud olema. Päeva programmi tellisime Elamuspangalt. See sisaldab kiikingut, vibulaskmist, tiigrirada, mis on batuuti meenutav takistusrada, üldpäevajuhti ja kostümeeritud lastepäevajuhti, kes korraldavad ka mänge ja võistlusi jm. Lisaks tahame pakkuda esinejaid rahvakultuuri vallast, kavas on ka õpitoad, viktoriin küla ajaloost ja õnneloos. Kuna kauplustes on niigi müügil igasuguseid vidinaid, siis meie otsustasime, et teeme õnneloosi hoopis omavalmistatud käsitöödest, toodangust, aiasaadustest ja taimedest. Seega hakkame nende asjade peale juba varakult mõtlema.
Külapäeva osalustasuks on kõigile täiskasvanutele 2€.
Vastavat reklaami jälgige meie kodulehelt, samuti teeme edaspidi reklaami ka mõnes suuremas ajalehes ja kindlasti laseme info liikuma suust-suhu.

 
Eelinformatsioon PDF Print E-mail

02.02.2012
Meil on plaanis korraldada küla III kokkutulek 18.augustil. Seekord tahame seda korraldada avatud külapäevana, kuhu on oodatud kõik huvilised. Pärnu Lahe Partnerluskogule kirjutati Nele ja Marjo koostööna projekt "Pikavere avatud külapäev", et taotleda Leader programmist toetust ürituse läbiviimiseks. Jääb oodata vastust projekti rahastamise kohta ja hoiame pöialt, et see on positiivne. Seega praegu konkreetsemalt ei kirjuta.
Külapäevast huvitatutel soovitame võimalusel vaadata ikka meie kodulehte, kus avaldame vastavat infot.

 
Tunnustus Vambolale PDF Print E-mail

13.12.2011
10.detsembril toimunud Koonga valla 20.aastapäeva peol tunnustas vallavanem tänukirjaga 15 valla inimest. Meil on hea meel, et meie külast oli tunnustatute hulgas ka Vambola, kes on tänu auga ära teeninud. Soovime Vambolale jätkuvat tervist ja jõudu küla heakorrastamisel!

 
HingedepƤev PDF Print E-mail

01.11.2011
Möödunud pühapäeval Koonga raamatukogus toimunud raamatuüritusel osalesid meie külaseltsist Erika, Saima, Maia ja Marjo. Aitäh teile aega leidmast!

Ajaga seoses kipuvad siin ilmas toimuma kummalised lood. Tundub nagu oleks enamus inimesi tabanud moehaigus, millel nimeks "mul ei ole aega". Või on see kõige lihtsam vabandus, mille taha pugeda.
Vähemalt üks hingamise päev peaks inimesel ikka olema. Ainult kadedus ei tundvat puhkepäeva. On selline ütlemine: kui sul on kiire ja aega pole, siis istu maha ja oota kuni kiire mööda läheb, siis on aega küll.

Püüame leida selles aasta lõppemise saginas siiski aega küünla süütamiseks ja kallite inimeste peale mõtlemiseks. Kõik need inimesed, kes on meie kõrvalt jäädavalt lahkunud, väärivad vähemalt seda.

Päev-päevalt üha rohkem hakkavad meie mõtted minema jõulude peale. Neid mõtteid ei lase meil unustada ka jõuluvidinad, mis juba kauplustes müügil. Ja kui jõulud, siis paistab ka aastalõpp ning seega meeldetuletus neile külaseltsi liikmetele, kellel liikmemaks 7 eurot on veel tasumata.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 37 - 45 of 107
© 2019 www.pikavere.ee
J! is Free Software released under the GNU/GPL License.