Uudised
Koosolek seltsi liikmetele ja kĆ¼laelanikele PDF Print E-mail

31.10.2012
laupäeval, 03.novembril algusega kell 16.00 Nigula-Jüri raamatukogus.
Arutame üheskoos teemade üle, mis puudutavad meid ja meie küla - Pikavere tee, edasine tegutsemine, jõulupidu, jne.
ja ka valupunktide üle, mis puudutavad laiemat piirkonda - kaevandused, valimised jne.
Ootame rohket osavõttu!
Aitäh Tõnule, kes võimaldab kokkutulemiseks kasutada oma raamatukogu. 

 
Pikavere avatud kĆ¼lapƤev ja kĆ¼la III kokkutulek PDF Print E-mail

21.08.2012
Suur aitäh kõigile, kes austasid meid oma kohaletulekuga ja aitasid silmade särades kaasa selle ürituse õnnestumisele.
Aitäh toetajatele - Leader programm ja Pärnu Lahe Partnerluskogu.
Aitäh kõigile abilistele - Elamuspanga meeskond (päevajuht Kalvi Kants, laste päevajuht Kristjan Kaarjärv, atraktsioonid ja muud tegevused Merle Laur, Liina Valt, Freddy Tints); Lennart Sünt-Mengel; Tiiu Sommer; Arta Reklaam; Koonga Vallavalitsus; Tõnu Põder ja õnneloosi annetajad (Tiina, Liivi, Mati, Karin, Signe, Nele, Riina, Aleksander, Malle, Maia, Marjo).
Aitäh esinejatele - noored pärimusmuusikud Mari Tammar, Ann Maria Piho, Are Tints.
Aitäh Erikale, kes koostas viktoriini küsimused.
Aitäh Annele ja Aleksanderile, kes võimaldasid oma maad kasutada parklana.
Aitäh kõigile õpitubade läbiviijatele - Karin, Nele, Malle ja noored pärimusmuusikud.
Aitäh korraldustoimkonnale, kuhu kuulusid Nele, Jorma, Maia, Aimi, Malle, Riina ja Marjo.

Ilmataadile ilmselt meeldis meie kauaplaanitud ettevõtmine ja ta saatis omalt poolt ilusa ilma. Avakõnes ütles Marjo suure aitäh kõigile meie küla inimestele, kes on küla korda teinud. Nimeliselt sai nimetatud need inimesed, kes oma tööde kõrvalt leiavad aega ka küla ühisalade korrastamiseks ja toimetavad suveti aktiivsemalt külavahel. Need tublid tegijad - Nigula-Aadu talust Vambola ja Külli, Sepa talust Jorma ja Mälgu-Jüri pere eesotsas Maiaga said meene - märkmiku ja pastapliiatsi, sest väärt teod tuleb ka jäädvustada. Kuulutasime välja ka Pikavere Aasta tegija 2011, kelleks valisime Aleksander Jegorovi.
Lipu heiskasime peale vallavanema sõnavõttu seekord loitsu saatel. Pärimusmuusik Mari Tammar loitsis oma torupillil esitatud palaga meile jõudu ja väge.

Külapäeval jätkus tegevust kogu päevaks. Päevajuht Kalvi oskas kõike sujuvalt ja huumoriga juhtida. Kuulata võis pärimusmuusikute esinemist ja tantsu lüüa. Vaadata sai küla albumeid. Toimusid võistlusmängud nii täiskasvanutele kui ka lastele, mänge ja tegevusi oli tõesti igasuguseid. Paraku kippus nii olema, et suur osa lapsi veetis suurema osa päevast batuudil. Täiskasvanutest nooremad ja julgemad olid kiikingu järjekorras. Sellegipoolest ei jäänud viskamata saabas ega õllekast hoidmata. Silma teravust ja käe kindlust sai proovida vibulaskmises. Õpitoad toimisid tublide juhendajate eestvedamisel igati, kuigi osavõtjaid oleks võinud rohkem olla. Aktiivselt löödi kaasa viktoriinis. Peaaegu kõik õnneloosi annetatud asjad leidsid endale uue omaniku ja osta sai ka küla meeneid ning Sepa mahetalu jäätist.
Seega õnnestus külapäev suurepäraselt. Jäime ise rahule ja paljud külalised tänasid toreda ürituse eest. Kui keegi nurises, siis peab küll ütlema, et viga oli inimeses endas. Kahjuks ei pidanud osa meie küla inimesi vajalikuks osaleda nii toredal küla üritusel.

Rubriigis "Küla kokkutulek" avame eraldi lehekülje ka sellele külapäevale. Kui keegi tahab sõna sekka öelda materjali kokkupanemisel, oma meenutusi-mälestusi avaldada või kui keegi soovib oma pilte pakkuda, siis kõik on teretulnud. Kõik külapäevaga seonduva talletame ka küla kroonikas.

 
KĆ¼lapƤeva orienteeruv ajakava PDF Print E-mail

18.augustil 2012
11.00 - 12.00 kogunemine, registreerimine, tervituskohv
12.00             külapäeva avamine, valla esindaja sõnavõtt
12.15 - 13.00 esinevad noored rahvamuusikud Viljandi Kultuuriakadeemiast
13.00 - 14.00 rahvuslikud võistumängud
13.00 - 15.00 sõira õpituba Sepa talus, keraamika õpituba Kalama talus, käsitöö õpituba külaplatsil
13.00 - 17.00 lastele suur batuut, noortele ja noortemeelsetele julgetele ülevõlli kiikumise kiik
14.00 - 14.40 pärimusmuusika õpituba - regilaul, pärimustantsud, pärimusmängud 
14.45 - 15.05 viktoriin
15.15 - 18.00 tantsime pärimustantse, esinevad noored rahvamuusikud, rahvuslikud võistumängud
18.00             külapäeva lõpetamine

 
KĆ¼lapƤeva Ƶnneloos PDF Print E-mail

06.08.2012
Külapäeva korraldustoimkond annab teada, et õnneloosi tegemiseks vajame külaelanike abi. Palume igal perel annetada õnneloosi jaoks mõni väike asi (näit.käsitöö, foto, taim, aiasaadus jne). Tingimuseks on, et see peab olema oma tehtud - valmistatud, kasvatatud, korjatud, kuivatatud. Laske fantaasial lennata!

Asjad palume võimalusel toimetada 10.augustiks Sepa tallu. Kui keegi tahab annetada kiiresti rikneva asja, mida ei saa nii vara valmis teha (näit.küpsetis), siis andke ka sellest teada, et saaksime sellega arvestada loosisedelite kirjutamisel.
Soovi korral võib tootele-etiketile kirjutada tegija nime. Teha võib reklaami endale, oma tootele või oma talule.
Info: 56659135, 56766625.

 
Pikavere palvemajas PDF Print E-mail

23.07.2012
toimub laupäeval, 04.augustil mälestuskonverents "Kas olen ristivõitleja?". Konverents on pühendatud praost Gustav Maarand´i 100.sünniaastapäevale.
Meenutatakse ka teisi palvemajaga seotud inimesi - Juta Maarand´it, õpetaja Priit Rannut´it, Mihkel Mälk´i ja Gabor Bereczki´t.

Mälestuskonverents algab kell 12 mälestushetkega Mihkli surnuaias. Orienteeruvalt kell 13 on Pikavere palvemajas lõunasöök, millele järgneb mälestuskonverents. Konverents lõpeb kella nelja-poole viie paiku ühise kohvijoomise ja kringli söömisega.

04.augustil toimub "Eesti Kiriku" lugejate reis ja on üsna tõenäoline, et reisiseltskond külastab ka Pikavere palvemaja.

Pühapäeval, 05.augustil toimub palvemaja 182.aastapäeva koosolek
- kell 11 jumalateenistus
- kella ühe paiku lõunapaus
- kella kahe paiku aastapäeva koosolek

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 28 - 36 of 104
© 2018 www.pikavere.ee
J! is Free Software released under the GNU/GPL License.