Uudised
Traditsioon kestab PDF Print E-mail

17.03.2013
Image

"Teeme ära" talgud on tõesti hea ja ilus traditsioon. Esiteks saab Eestimaa puhtamaks ja teiseks on ju tegelikult väga tore teiste inimestega kokku saada ja üheskoos midagi korda saata.
Kas meie oma külas ka sel kevadel talguplaane teeme? Selleks, et meie talgud ei toimuks ainult küla keskel, oleks hea kui teete ettepanekuid, kus ja mida oleks vaja teha. Veel toredam on, kui oleks ka uus talgujuht. Siiani on talguvankrit vedanud kordamööda Nele ja Marjo. Võib-olla võtavad meie noored seekord ohjad enda kätte!

http://www.teemeara.ee/talgulood/14335
http://www.teemeara.ee/talgulood/9387

 
Aastal├Ápupidu Uue-Kingu kohvikus PDF Print E-mail

02.01.2013
Uue-Kingu kohvik Lõpe külas sai valitud peopaigaks juba novembri alguses Nigula-Jüri raamatukogus toimunud koosolekul. Valikut ei pidanud kahetsema ja soovitame teistelegi, toetades sellisel kujul ettevõtlust meie vallas. Siinkohal suur aitäh kohviku perenaisele Olgale ja peremehele Andreile. Ruum oli hubane ja söök maitsev.
Inimeste kohaleviimiseks ja koju tagasitoomiseks oli tellitud vallast buss. Birgit oma meespoolega pakkusid meile muusikalist meelelahutust ja seega ka võimaluse tantsu lüüa. Kingipakke seekord ei teinud.
Kahjuks jäi organiseerijate väikese omavahelise arusaamatuse tõttu välja kuulutamata küla Aasta tegija 2012. Eks tegijatel ikka juhtub ja loodame, et selleks avaneb edaspidi võimalus.  
Eelnevalt registreerus 32 osavõtjat, aga peopäeval, 27.detsembril ilmnes siiski väike "loomulik kadu". Aitäh kõigile neile, kes toetasid küla üritust oma kohaletulekuga - Lii, Andrus, Liivi, Ants, Anne, Aleksander, Tiina, Tiina sõber, Arvo, Mati, Ursula, Karin, Annamaria, Agnes Milla, Urmas, Tõnu, Jorma, Artur, Nele, Riina, Aivar, Aimi, Maia ja Marjo. Lisaks külalised Birgit, Hille ja nende meesterahvad.

 
Volikogus arutati tee teemal PDF Print E-mail

12.12.2012 Nele Tamm 

29. novembril 2012 olid Koonga valla volikogusse kutsutud Pikavere Küla Seltsi esindajad. Aluse selliseks kutseks andis külaelanike allkirjadega pöördumine, kus oli teemaks Pikavere tee väga kehv olukord ja soov antud teemat volikogus arutada.
Eelneval koosolekul otsustasime, et volikogusse teest rääkima lähevad Vallo, Ants ja Nele.
Volikogus tõstatus teega seonduvalt järgmine.
Vallo firma Valicecar on edukas ettevõte, kus töötab mitmeid kõrgharidusega tee insenere. Vallo küsis miks pole vald teinud tema firmaga koostööd, et selgitada, kuidas vähese rahaga tee olukorda oleks võimalik parandada. Tema sõnade kohaselt on esimene vajalik töö tee-äärte puhastamine võsast, et päike teed kuivataks ja kõrgete tee-äärte madalamaks lükkamine, et vesi ära voolaks. Mõni koorem väga halva kvaliteediga kruusa veeloiku maha kallata ei ole just kõige õigem lähenemine. Samuti oli jutuks, et Vallo firmal on Vatlas kruusakarjäär, kus on hea kvaliteediga kruus ja kust vedu oleks odavam.
Põhimõtteliselt ongi tee jaoks kaks mõeldavat varianti: valla väheste vahenditega hädavajalike tööde teostamine ja Euroopa Liidu raha kasutamine projekti toel.
Vallo on oma raha eest koostanud tee kapitaalremondi projekti, seda EASile või ka mujale esitada saab vald. Ühe korra on projekti esitatud, siis see toetust ei saanud. Rohkem pole vald otsinud taotlusvoore, kuhu seda projekti esitada. Meile väideti, et sobivat taotlusvooru polegi kusagil rohkem olnud. Selle väite lükkasid ümber Vallo, Mikk ja Targo. Sellega seoses oli Vallo soov, et keegi vallaametnikest tegeleks aktiivselt sobiva taotlusvooru otsimisega, et projekti uuesti esitada. Kuna kõnealune projekt on kallimahuline, siis mingil muul moel, kui Euroopa rahaga seda pole võimalik teostada. Jutuks oli ka see, et seda sama projekti pisut odavamaks teha, praegu on seal mustkate. Vallo sõnade kohaselt on seda ühte rida sealt lihtne ära kustutada. Kuna projekt on koostatud Vallo raha eest, siis ei ole kohane selle koostamist või kuju tagaselja kritiseerida.
Muu hulgas oli jutuks ka senised tee olukorra parandamiseks ette võetud mitte just eriti õnnestunud sammud: liiva vedu ja savise kruusa vedu.
Püstitus ka küsimus, kas vallal on süsteemne lähenemine valla teedele üldse, kas on järjestatud, mis vahenditest ja millal peaks mõnda lõiku remontima. Kahjuks sellist lähenemist ei ole. Väga kiiresti osatakse küll nimetada riigi poolt teede hoolduseks saadud raha summat.
Tee hoolduse raha vähesuse taga on ka talvine lumelükkamine. Seda tehakse valla traktoriga ja esmajoones lükatakse bussiringi jaoks vajalikud teed.
Volikogus lepiti kokku, et uuel aastal arutatakse teega seonduvat Valloga. Vallo peaks andma hädavajaliku remondi kalkulatsiooni. Seni, kui lumi augud täidab, on tee sõidetav ja tõsisemad tööd peaksid algama kevadel.
Seni võiksid tee äärde jäävate kinnistute omanikud mõelda, kas nende maal on võsa, mis ulatub tee äärde. Kui on, siis võiks ju kaaluda selle ise maha võtmist. Ei tahaks, et lähevad täide volikogu esimehe sõnad, et maaomanikud polegi nõus oma kinnistult laskma võsa võtta.

 
Olgem ettevaatlikud PDF Print E-mail

07.12.2012
https://www.ria.ee/leviv-petukiri-sisaldab-ohtlikku-windowsi-viirust/

 
Nigula-J├╝ri raamatukogus oli tore kokkusaamine PDF Print E-mail

07.11.2012
Aitäh Tõnule võõrustamise eest! Vahel on tore niimoodi ühiselt kokku saada, arutada ja mõelda asjade üle.
Päevakorras olid Kuhu kalatiikide rajamine ja kaevandused Koonga vallas. Arutlusele tulid ka vallavalitsuse ja vallavolikogu tegemised ja tegematajätmised. Saime teada "tänu" kellele on Pikavere tee halvas seisus. Seoses teega koostasime vallavolikogule avalduse, mis allkirjastati kõigi kohalolijate poolt. Nüüd juba vähem kui aasta pärast toimuvad kohalike omavalitsuste valimised ja nagu vanarahval oli kombeks öelda - aeg hakata atra seadma.
Eelmisel aastal jäi meil jõulupidu ära. Sel aastal otsustasime jõulupeo korraldada ja selleks sai koheselt reserveeritud Uue-Kingu kohvik (Lõpe külas) 27.detsembriks. Jõulupeo osas vajavad asjad veel läbiarutamist ja kindlasti anname edaspidi sellest täpsemalt teada.

 
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 28 - 36 of 109
© 2020 www.pikavere.ee
J! is Free Software released under the GNU/GPL License.